Yeni Yıl Tatiller 2019

Okul öğrenimi tatiller sadece ülkemizdeki milyonlarca öğrenci için değil, aynı zamanda ebeveynleri için de seviliyor ve uzun süredir beklenmektedir. Okuldaki dinlenme ve kış tatillerini başarılı bir şekilde planlayabilmek için aileler, 2018-2019 Yılbaşı tatillerini ve çocuklarının öğrenim gördükleri tarihleri ​​öğrenmelidir. Böylece, okullarının geri kalan döneminde tatillerini ve diğer etkinlikleri zamanlarını ayarlayabilecekler. Şu anda, müzelere, tiyatrolara ve diğer eğlence programlarına geziler planlamak için tüm aile ile birlikte ülke gezisine gidebilirsiniz.

İÇERİK

Okul tatilleri nedir?

Eğitim kurumları, öğrencilere yıl boyunca eğitim sürecinden dinlenmelerini sağlar. Aktivite ve istirahat için zamanın değişmesi, çocukların çalışmalarında ortaya çıkan tüm bilgileri aşırı çalışıp tam olarak karşılamamasına yardımcı olur.

Eğitim sürecinin yokluğu sadece çocuklar için değil, aynı zamanda öğretmenler için de gereklidir. Bu süre zarfında, bir sonraki çeyrek için eğitim programı için bir plan hazırlıyorlar.

Yeni Yıl Tatiller 2019

Tatil günleri kaç gün?

Okulda tatil 7 ila 16 gün sürer. Yaz tatili 3 ay sürmektedir. Eğitimden küçük sınıflara mola vermek için fırsat sunan ek çocuk tatillerimiz vardır.

Tavsiye edilen programdan (14 gün içinde) hafif sapmalar izin verilir, bu okullar doğrudan girebilir.

Okul yönetiminin kendisinin ne zaman derslere başlayacağına karar vermesi ve ne zaman bitmesi, önerilen dönemlerde kalması, farklı eğitim kurumlarının çocuklarının katılması gereken çeşitli olayları planlamak zor olduğu için elverişsizdir.

Kış tatili ne zaman başlıyor?

Kış aylarında nasıl dinlendiğimiz sorulduğunda, kış tatilinin en uzun olduğu, yaz tatillerini saymadığı ve genellikle iki hafta, bazen biraz daha fazla olduğu söylenebilir. Bunlar 26 Aralık 2018'den 9 Ocak 2019'a kadar olan süre için belirlendi.

Bu bayramlarda en sevdiğiniz yılbaşı tatilleri düzenlenir, bu nedenle tatillere “Yeni Yıl” tatilleri de denir.

Bu kez Rusya'daki genel Yeni Yıl tatili ile aynı zamana denk geliyor, bu nedenle ortak bir aile tatili organize etmek mümkün olacak.

Ülke genelinde, aile ziyaretleri için birçok eğlence etkinliği bulunmaktadır. Ebeveynler önceden bilet rezervasyonu yapabilir, çocuklarının tatillerini planlayabilirler.

Rusya'da Yeni Yıl tatilleri 2019. Kaç gün dinlenme, takvim

Trimester Tatil Programı

Moskova, St. Petersburg ve diğer Rus şehirlerindeki birçok okul, modüler bir eğitim sistemine geçti. Tatil zamanları farklı.

Trimester eğitimi, çalışma süresinin 3 dönem halinde bölünmesini ifade eder. Dinlenme süresi artar.

Bu tür bir eğitim sistemine geçiş, ana kuruldan, öğretmenlerden ve Milli Eğitim Bakanlığının onayından sonra alınır.

Sonbahar, kış ve ilkbahar tatilleri aşağıdaki şemaya göre hesaplanır:

Ders çalışma Yeniden yaratma
5 hafta 7 gün
Trimester eğitim sistemi ile yeni yıl dönemi
31 Aralık 2018'den 10 Ocak 2019'da

Önerilen tarihlerdeki sapmalar

Ülke genelinde, okul yılı programı aynıdır, ancak Rusya'nın bölgelerindeki iklim ve koşullar farklılık gösterdiğinden, tüm okullar için optimal bir program oluşturmak zordur.

Ancak, eğitim sürecinin devamsızlık süresi 14 takvim günü tarafından kısaltılamaz veya uzatılamaz. Dinlenme süresi belirli sayıda gün olmalıdır.

Ekstra üç aylık aralar aşağıdaki koşullar altında duyurulur:

 • hava sıcaklığının 25-30 derecenin altında olması;
 • soğuk sınıflar;
 • karantina;
 • okul binasının güvenliği ile ilgili sorunlar;
 • hizmet kazaları;
 • doğal afetler;
 • diğer mücbir sebepler;
 • Bazı bölgelerde, eğitim sürecinin geçici olarak askıya alınmasının nedeni sel veya şiddetli donlar olabilir.

Öngörülemeyen tatiller doğrudan kurum yönetimi ve okul müdürü tarafından kurulur.

Rusya'da Yeni Yıl tatilleri 2019. Kaç gün dinlenme, takvim

Okul çocukları için kış tatili

Yılbaşı tatilinden daha güzel ne olabilir? Bu uzun zamandır beklenen toplantılar dönemi, karla kaplı sokaklarda, armağanlarda, aile tatillerinde yürüyor.

 • Bu dönemde çocuklar tiyatroları, sinemaları ziyaret edebilir, arkadaşlarıyla ve akrabalarıyla yürüyüş yapabilir. Eğlence programının ön hazırlığı, tatilleri okulda olabildiğince ilginç hale getirecektir.
 • Sıcak ülkelere seyahat planlanırken, ani iklim değişikliğinin sağlığı olumsuz etkileyebileceği unutulmamalıdır, bu nedenle bağışıklık sistemi önceden güçlendirilmelidir.
 • Bazı insanlar şu anda büyükbabaları ziyaret etmeyi tercih ediyor.
 • Sergileri, eğlence etkinliklerini ziyaret edebilir, parklarda arkadaşlarla yürüyüşe çıkabilirsiniz.

Bir tatil için nereye gitmek?

Rusya'da kışın nereye gitmeli? Uzun kış tatilleri geldiğinde, birçok ebeveynin bir sorum var: Nereye gitmek ya da çocuk ile gitmek, böylece tüm tatilleri televizyonda veya bilgisayarda geçirmediğini merak ediyor. Elbette, çocuklar için çok sayıda Yeni Yıl ağacı düzenleniyor, ama çeşitliliği çok istiyorum, böylece sadece ağaçlar değil, çocukların da temiz havada yürüyüş yapmaları gerekiyor.

Moskova'daki çocuklarla veya Moskova bölgesindeki şehirlerle gidebileceğiniz ilginç yerler var. Bu Yegoryevsk kasabası yakınlarında, Antsifirovo, Orekhovo-Zuyevo ilçesinde köyünde bulunan ren geyiği çiftliği "Geyik" dir.

Çiftlik, ormanın içinde, güzel karlı ormanlar ve tarlalar arasında yer almaktadır. Çocuklar karla kaplı bir alan boyunca gerçek bir geyik atlı kızak üzerinde bir kızak üzerinde sürme, çok zevk alacak.Related news

Yeni Yıl Tatiller 2019 image, picture
Yeni Yıl Tatiller 2019 92


Yeni Yıl Tatiller 2019 65


Yeni Yıl Tatiller 2019 50


Yeni Yıl Tatiller 2019 64


Yeni Yıl Tatiller 2019 46