OGE Rus dili 2019: değişiklikler

Rusça dil sınavı, bütün Rus okullarının dokuzuncu sınıfın sonunda karşı karşıya kaldığı iki zorunlu testten biri olmaya devam etmektedir ve çoğu için en zor olanlardan biridir. Dahası, 2019'da OGE sırasına göre, şu anda bilinen birkaç önemli değişiklik bekleniyor.

Yerli konuşma

Dokuzuncu sınıf öğrencileri için bu yılın ana yeniliği, sınavın ek bir sözlü kısmının tanıtılmasıydı; bununla birlikte, bu bahar test modundaydı ve sonuçlarının dikkate alınmaması kararlaştırıldı ve halihazırda gelecek yıldan itibaren bu görüşmeler, son testlere kabul edilmeyi veya kabul edilmemeyi oldukça resmen etkilemeye başlayacak.

Şubat ayında bir sözlü sınava girecekler, yani, ön ve ana kampanyaların başlamasından önce, geri dönme zamanı olacak. Diğer kamu sınavlarına ve birleşik devlet sınavına kıyasla, röportaj çok özlü olacak - sadece 15 dakika ve hazırlanmak için bir dakika. Mezunların sözlü konuşabilme becerilerini değerlendirmek için tasarlanan toplam dört görev vermesi planlanmaktadır.

İlk görev yüksek sesle okuyor ve sadece hız değil, aynı zamanda ifade gücü de değerlendirilecek: noktalama işaretlerinin ve benzerlerinin sesle seçilmesi. İkinci görev, bir referans alıntı ile metnin bir tekrarıdır ve üçüncüsü, yazarların sunduğu çeşitli seçenekler arasından seçilebilen belirli bir konu hakkında bir monologtur.

sınav

Son olarak, sınavın dördüncü görevi, Rus dil becerilerini, bağlı düşünmeyi ve benzerlerini takdir edecek olan, araştırmacı ile serbest bir diyalogu ifade etmektedir. Aynı zamanda, tarafsızlık için, iki müfettiş hemen öğrencileri dinleyecek ve tüm prosedür teybe kaydedilecek. 17 olası puandan kredi almak için en az 8 puan almanız gerekir, bu da yarıdan biraz daha azdır.

Sözlü kısım için kesin bir değerlendirme yapılmamasına rağmen, öğrenciye sınavın her bölümü için hala puan verilir. Yani, okumak için 2 puan alabilir, 4 metni yeniden yazmak için, bir monolog 3 puan ve bir başka 2 - bir diyalog getirecektir. Ve konuşma normlarına mükemmel uyum için - 8 puan kadar -. Bundan daha az konuşmanın ve her dönüşü izlemenin daha iyi olduğu sonucuna varabiliriz.

Bazı bilgilere göre, denemenin başarılı olması durumunda, EGE'yi geçen on bir sınıf öğrencisi için görüşme yapılması gerekiyor, ancak yine de bir daha olmayacak: İlk olarak test sonuçlarını dokuzuncu sırada değerlendirmelisiniz. sınıflarda. Beklendiği gibi 2019'da yaklaşık 1 milyon öğrenci geçecek.

Statüko

Rus dilinde OGE'nin yazılı kısmına gelince, 2019 için FIPI herhangi bir değişiklik yapmamıştır. Tanıdık formatta şu anda üç bölüm bulunuyor: kısa bir özet, bir seçim veya bağımsız bir formülasyonla birlikte on üç test sorusu ve üç konudan birini seçebileceğiniz bir deneme.

Bu çalışmanın azami puanı, sunum için 39 puan, deneme için 9, sınavda her doğru cevap için bir puan ve genel okuryazarlık için 10 puandır. Sonuç belgeye beş puanlık bir sisteme çevrilerek giriliyor: üçlü 15 puandan başlıyor, ancak beş ihtiyaç toplamda 34'ten az değil - ve okuryazarlık için beşten fazla.

Daha önce olduğu gibi, testin suya batırılması için bir fırsat vardır, ancak sadece başarısızlığın saygısız bir nedenden ötürü ya da test sırasında kuralların ihlali ile ilişkilendirilmediği durumlarda. Bu gibi durumlarda, başarısız bir dokuzuncu sınıf öğrencisi ikinci ve hatta üçüncü bir girişim olarak verilir - ancak bu yardımcı olmazsa, yılı beklemek ve tekrar denemek zorundasınız.

Buna göre, hem görevlerin içeriğinde hem de hazırlık sürecinde çok az değişiklik olacaktır: daha önce olduğu gibi, çalışılan tekrarlanmalıdır - ancak önceki yılların görevleri ile ya da öğretmenle daha iyi bir şekilde ilgilenmek daha iyidir. Ayrıca, değerlendirme kriterlerinden şüphe etmemek için OGE'nin yürütülmesine ilişkin prosedürü düzenleyen FIPI belgelerinde bir kavrayış elde etmek de zarar vermez.

Sınavların kesin programı henüz bilinmemekle birlikte, geleneksel olarak yazılı sınav için üç dönem vardır: ilk olanın nisan ayı sonu ve Mayıs ayı başı, ana mayıs Mayıs-Haziran sonu ve Eylül ayında iki sonbahar yeniden-çalışması gerçekleşecek.

Ayrıca bakınız:

Bir hata bulursanız, lütfen bir metin parçasını vurgulayın ve tıklayınCtrl + Enter.Related news

OGE Rus dili 2019: değişiklikler image, picture
OGE Rus dili 2019: değişiklikler 61


OGE Rus dili 2019: değişiklikler 44


OGE Rus dili 2019: değişiklikler 84


OGE Rus dili 2019: değişiklikler 38


OGE Rus dili 2019: değişiklikler 65


OGE Rus dili 2019: değişiklikler 10


OGE Rus dili 2019: değişiklikler 22